Kurumsal

Ana Sayfa / Kurumsal

Kurumsal

Misyonumuz

Avcılar Hospital ailesi olarak;
Bireylerin ve toplumun yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla; koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini ileri düzeyde, etik değerlere bağlı, ekonomik koşullarda ve uluslararası kalite standartlarında sunmaktır.

Kurumsal

Vizyonumuz

Etik değerlere önem veren tıbbi kadromuz ve yetkin çalışanlarımız ile vermekte olduğumuz sağlık hizmetini sürekli geliştirerek sağlık sektöründe saygın ve herkes tarafından tercih edilen bir hastane olmaktır.

Kurumsal

Dünden Bugüne Avcılar Hospital

Günün 24 saati herhangi bir ücret ödemeden tıbbi konularda danışıp, bilgi alınabilen "Ücretsiz Danışman Hekim" servisini hizmete soktu. Tam donanımlı iki ambulansımızla acil sağlık sorunlarında her an hastanın yanında yer alırken, gezici sağlık ekipleri ile toplu iş yerlerinde sağlık taramaları ve koruyucu sağlık hizmetlerini gerçekleştirdi.

1999 yılında yaşanan deprem günlerinde İstanbul'un en çok etkilenen ilçesi Avcılar'da ambulanslarımız ve gezici sağlık ekibimiz ile ücretsiz sağlık hizmeti ve ilaç dağıtım faaliyetleri gerçekleştirildi. Konusunda uzman deneyimli kadrolarla ve üstün teknoloji ürünü tıbbi cihazlarla hizmet veren Avcılar Hospital, sadece bölge halkının değil, İstanbul halkının beğeni ve ilgisine mahzar oldu.

Sağlık hizmetlerinde artan kalite beklentisine cevap verebilmek için hizmet verilen ana tıbbi dallara hemodiyaliz, akupunktur, göğüs hastalıkları, çocuk cerrahisi, gastroenteroloji bölümleri eklendi. Hastanemiz artan hasta ihtiyaçlarına fizik mekan yetersizliklerinden dolayı cevap veremez duruma gelince, 2006 yılının 6. ayında itibaren ek bina inşaatları ve mevcut ana binanın tadilatına başlandı. Kapalı alanımız 6000 m2'den 11.000 m2'ye; 67 olan hasta oda sayımız 136'ya yükselmiştir. Fizik büyüklüğünün yani sıra hekim sayısı branş çeşitliliği de arttırılırken, teknolojik yatırımlarda son hızla sürmektedir. SORUN ÇÖZELİM MERKEZİ'nde Danışman Hemşire ve Halkla İlişkiler birimi personelleri ile her türlü tıbbi ve idari sorunun çözüldüğü bir merkez haline getirilmiştir.

"Sağlıklı Çözümün Adresi Avcılar Hospital"

Kurumsal

Kalite Politikası

Avcılar Hospital, çağın gerektirdiği bilgi ve teknolojiyi kullanarak sağlık alanında ülke çapında, uluslararası standartlara uygun hizmet veren bir kurum olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Hastanemiz; eğitimli ve konusunda uzman, kendini geliştirme hedefi olan çalışanlarıyla, sağlık hizmetlerinde etkin, kaliteli hasta bakımı ve tedavi anlayışını esas alan, hasta güvenliğini ve hasta haklarını gözeten, hasta bilgi gizliliğine ve etik kurallarına uyan, kaynakları etkili kullanan ve kaliteden ödün vermeden müşteri beklentilerini/memnuniyetini en yüksek seviyede karşılamayı ve sürekli iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Kurumsal

Bebek Dostu Hastane

Anne sütünün özendirilmesine ve annelere emzirme konusunda bilgi ve doğru alışkanlıkları kazandırılmasına yönelik Sağlık Bakanlığı’nın çalışmaları kapsamında, doğum hizmeti veren hastanelerde emzirmenin başarılı ve yerleşik bir uygulama haline gelmesini sağlamak üzere 1991 yılında Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler Programı başlatılmıştır.

Doğum hizmeti veren hastanelerden; gebeliklerinden itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlayan, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personeli ile annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan hastaneler ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanını almaktadır. Bu kapsamda hastanemiz 2004 yılında Bebek Dostu Hastanesi unvanını almış bulunmaktadır.

Emzirme Politikası:

1- Emzirme Politikamız Hastanemizin Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları birimlerinin işbirliği ile yürütülmektedir. Bütün sağlık personeline her yıl düzenli aralıklarla emzirme politikamız ve anne sütünün önemi anlatılmaktadır.

2- İlgili bölümlerde çalışan sağlık personelimize emzirme ile ilgili 15 saat teorik, 3 saat pratik olmak üzere toplam 18 saatlik bir eğitim verilmektedir. Kurumumuza yeni başlayan ilgili sağlık personeli ilk 6 ay içinde bu eğitimi almaktadır.

3- Hastanemizin gebe polikliniğine muayene için gelen 32.haftasını doldurmuş gebelerimize anne sütü ve emzirme konusunda eğitim verilmekte ve bu durum dosyalarına kayıt edilmektedir.

4- Gebe kadınlara ve doğum yapan annelere emzirme ile ilgili broşür verilmektedir.

5- Hastanemizde doğum sırasında sedatif analjezik veya anestezik kullanımına karar verilirken annenin doğum sonrasında bebeğin ilk yarım içinde emzirileceği dikkate alınmaktadır.

6- Bebekler anneleriyle tensel temasta bulunmaları ve ilk yarım saat içinde emmeye başlamaları için normal yolla veya sezaryen yöntemiyle doğmuşlarsa hemen annelerine verilmekte ve sağlık personelince anneye yardımcı olunmaktadır.

7- Hastanemizde bebeğe doğumundan sonra ilk 6 ay içinde anne sütü dışında herhangi bir gıda verilememekte ve önerilmemektedir.

8- Doğum yapan annelere emzirmenin nasıl olacağı ve bebeklerinden ayrı kaldıkları durumlarda sütün salgılanmasını nasıl sürdürecekleri konusunda sağlık personelimiz tarafından yardımcı olunmaktadır.

9- Bebekler gündüz ve gece her isteyişlerinde anneleri tarafından emzirebilmeleri için anneleriyle aynı odada yatırılmaktadır.

10- Hastanemizde gebe kadınlara ve bebek annelerine ilk anne sütü olan ağızın (kolostrum) faydaları hakkında eğitim verilmektedir.

11- Emzirilen bebekler biberon, yalancı meme (emzik) türü herhangi bir şey verilememektedir.

12- Gebe kadınlar ve bebek anneleri, anne sütü muadili herhangi bir ürünün markasını taşıyan yada anne sütü muadili kullanımını özendirecek levha, resim, poster, afiş, araç-gereç, broşür yada armağanla karşılaşmamaktadır.

13- Hastanemizde anne sütü muadili pazarlama elemanları gebe kadınlarla ve bebek anneleriyle kesinlikler temas kurmamaktadırlar.

14- Anne sütü muadili tıbben kullanımın gerektiği durumlarda anne belirli bir marka ürünü kullanması yönünde teşvik edilmemektedir.

15- Sağlık personelimiz anne sütü muadili pazarlama elemanlarının promosyonunu kabul etmemektedir. Hastanemizde anne sütü muadili ürünlerin numuneleri promosyon, bağış yada düşük fiyatla kesinlikle alınmamaktadır.

16- Hastanemizden taburcu olan bebeklerin takibi için doğumdan sonra 15 gün içinde tercihleri doğrultusunda hastanemizde Sağlam Çocuk Polikliniğine, ilçe sağlık ocaklarına veya ana çocuk sağlığı merkezlerine götürmeleri önerilmektedir.

17- Örnek bir “Bebek Dostu Hastane” olmayı hedef seçen hastanemiz, bütün sağlık kurumlarının ‘bebek dostu’ olabilmesi için işbirliğine açık bulunmaktadır.

444 2 999